booking.com
Otel Rezervasyon

Bölge / Ülke / Şehir


Giriş Tarihi


Çıkış Tarihi
Otel Yatırımları

Park Hotel Bosphorus | Projeler - 29.04.2013 - 21:59:17
CVK Group, Gümüşsuyu’nda bulunan ünlü Park Otel’i satın aldı 

 

Madencilik sektöründe edindiği birikim ve deneyimi yeni sektörlere taşıyarak farklı alanlarda da büyüme vizyonuna sahip CVK Group, yeniden yapılanarak bünyesinde bir turizm grubu oluşturmuştur. CVK Turizm Grubu, ilk olarak Taksim Savoy Otel’i satın alarak 2009 yılında “Taksim CVK Otel” markası altında hizmete açmıştır.

 
Madencilik sektöründe olduğu gibi, turizmde de büyümeye kararlı olan CVK Group, bu alandaki ikinci yatırımını Gümüşsuyu’nda bulunan ünlü Park Otel’i satın alarak gerçekleştirmiştir. Tarihi 1890’lara kadar uzanan Park Otel, ülkemiz için tarihsel ve kültürel bir mirası temsil etmektedir.
 
 
Bu mirasa sahip çıkan Grubumuz, Park Otel’in temelleri üzerinde yükselen 5 yıldız üstü oteller için kullanılan “De Luxe” kategorisinde bir tesisi ülkemize kazandırma hazırlıkları içerisindedir. Projenin tamamlanmasıyla Park Otel’in ruhu yaşatılmaya devam edecek, tarihsel ve kültürel zenginliğimiz günümüze taşınarak CVK Group’un bu konudaki hassasiyeti bir kez daha gözler önüne serilecektir.
 
CVK Turizm Grubu bünyesinde yer alacak De Luxe Hotel, 378 odalı ve 577 yatak kapasiteli olarak planlanmaktadır. Projenin tamamlanmasıyla otelimiz, aynı anda 2000 misafirine hizmet verebilecektir. Ayrıca, farklı büyüklükte 14 adet toplantı odası ile 10 adet yiyecek-içecek ünitesi konuklarımızın hizmetinde olacaktır. Bu proje ile Boğaz’ın muhteşem manzarası en güzel ve geniş açıdan seyredilebilecektir. Aynı şekilde İstanbul’un en büyük Presidential (Başkanlık) Suiti de proje kapsamında yer alacaktır. Bu suit, padişahların odasını aratmayacak konfora ve dizayna sahip olacaktır. Otelin en üst katının hemen altında ise sadece Club üyelerinin yararlanabileceği, çok özel hizmetlerin sunulduğu, o katta konaklayanlara ait özel bölümlerin yer aldığı bir Executive Lounge hizmet verecektir.
 
İstanbul’un kalbi ve kentin merkezi olarak kabul edilen Taksim’in Boğaz’a nazır Gümüşsuyu tarafında, çevrenin dokusuna uygun olarak yükselen projenin 2013’yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.